COLUMBIA MONTRAIL CALDORADO II: Odolnost pro dlouhé traily – test

Kdo zná kvalitu oblečení značky Columbia, nejspíš  není na místě koukat s jakýmkoli despektem k jejich trailovkám. A tak si ani model Colorado II nezavdá ani s největšími trailovými velikány.

Columbia se zde vydala vlastní cestou poměrně vysoce specializovaného modelu. Nejvíce ho oceníte ve vlhkém prostředí, při průbězích kalužemi, v lese atd. Tam využijete poměr prodyšnost a velice vysoká voděodolnost díky nepromokavé a bezešvé vrchní vrstvě.

Bota působí na první pohled masivně a na šičce je materiál ještě zesílen. Podrážka má vícesměrné výstupky, které v běžném terénu dobře reagují na povrch. Nevýhodou je ale zachytávání bahna ve vzorku.

Při delších bězích ve vlhku, o které nebyla v průběhu testu nouze, zůstávala noha suchá. Bota zvenčí dobře bránila vnikání vody a zároveň zevnitř odváděla pot.

Protože jde o botu do extrémnějšího prostředí, nepřekvapí nás hustota a odolnost podrážky. Ta se nakonec osvědčila i na asfaltu, krátké přeběhy absolvujete bez problému. Pozitivně hodnotíme i dobré tlumení a celkovou flexibilitu boty, která může být chápána i jako dobrá volba pro ty, kteří si nemohou dovolit mít v botníku více než dva páry kvalitních běžeckých bot. A pokud se chystáte na ultra v přírodě, nemusíte se toho s botami Colorado bát.

2019-04-21T15:00:31+00:00

Napsat komentář