COLUMBIA MONTRAIL FLUIDFLEX F.K.T. II: Lehkost a flexibilita pro zdatné běžce – test

Montrail, značka ještě před dvěma lety u nás zcela neznámá. Avšak od chvíle, kdy ji mateřská Columbia vzala pod svá křídla, začala se prodávat i v našich končinách. Díky tomu se i my můžeme proběhnout v botách určených ke zdolávání největších běžeckých výzev F.K.T. Fastest known time (nejrychlejší známý čas).

Co nám to říká o botách? Je to velmi speciální druh závodek. Musí respektovat jednak požadavky na co nejnižší váhu, maximální grip, kombinaci různých povrchů, ale musí také vydržet velkou objemovou zátěž a nesmí svého majitele nikde škrtit dřít ani nijak jinak omezovat. A přesně to F.K.T. zvládají dokonale.

Mezipodešev s minimálním dropem a tlumením jen tak akorát, aby se v nich dalo perfektně sbíhat, ale zase ne tolik, aby to navyšovalo váhu. Podešev s chytrým vzorkem vhodným spíše pro běh po pěšinkách, kamenech a stezkách než pro brodění v bahně, je umístěna jen v nejnamáhanějších místech v přední a zadní části. Ve středu boty zůstává jen pěna mezipodešve, tím je výrazně uspořena váha.

Obdobně je minimalistický také svršek z odolné a pružné tkaniny zpevněné v místech utahování tkaniček tenkou plastickou vrstvou. Bota je určena pro zdatné běžce je u ní kladen důraz na stabilitu a přenos síly. Začátečník by se v ní trápil, zdatnému běžci ale poslouží dokonale.

2019-04-21T15:18:13+00:00

Napsat komentář