Garmin Forerunner 35

Hodinky upoutají pozornost svým vzhledem. Jsou obdélníkového tvaru se zakulacenými rohy a s černobílým displejem. Na displeji vidíte čas, datum, ukazatel nabití hodinek (baterie) a pokud jste spárování s telefonem, tak ukazatel Bluetooth a budík pokud ho máte nastaven. V rámečku můžete vidět symboly ovládacích tlačítek. Tlačítka jsou umístěna z boků, po každé straně dvě tlačítka. Ze zadní strany hodinek uvidíte měřič tepové frekvence se třemi diodami a panelem pro nabíjení a připojení k počítači. Pásek hodinek je silikonový, má dostatečný počet ok pro menší či větší zápěstí a s kovovým zapínáním.

Ovládání

Vlevo nahoře se nachází tlačítko zapínání, které podržíte pár sekund a hodinky se rozsvítí. Pod ním najdete tlačítko menu a zpět. Napravo dole je tlačítko pro listování v seznamu. Jde s ním pohybovat jen směrem dolů. U hodinek je to jedna z hlavních slabin. Tlačítkem napravo nahoře se spouštějí aktivity a také tím vše potvrzujete. V menu najdete funkce Historii, Budík, Nerušit, Najít můj telefon, Synchronizace a Nastavení. V nastavení si můžete změnit digitální číselník na analogový, nastavovat připojení, sledování aktivit, upozorňování, nastavování času, snímačů a informací o majiteli. Stejné věci jde většinou změnit i v aplikaci, takže není nutné se trápit s klikáním v hodinkách. Tlačítko listování po stisknutí přepne obrazovku na měření tepu, kde ihned vidíme i svůj průměr, další jsou oznámení, potom následuje počet kroků, počet spálených kalorií, aktivity a počasí. Sportovní profily jsou Kardio, Chůze, Běh venku, Běh uvnitř a kolo.

Připojení

Hodinky lze spárovat s mobilním telefonem pomocí technologie Bluetooth. Připojením k mobilnímu telefonu zajistíte synchronizaci a okamžité nahrávaní svých výkonů a všech dat, které můžete vidět v aplikaci Garmin Connect, kterou si musíte do telefonu stáhnout. Hodinky umí zobrazovat notifikace z telefonu, na které upozorňuje buď vibracemi, nebo i tónem. Fixace signálu GPS a jeho přesnost je dostatečná. Jak je u Garminu dobrým zvykem, hodinkypodporují technologii ANT+ pro připojení nejrůznějších snímačů. S počítačem se hodinky propojují pomocí USB kabelu s kolíčkem pro připojení k panelu na zadní straně hodinek, jež slouží i k nabíjení. Připojením do počítače se také synchronizují data s Vaším účtem Connect, takže hodinky můžete využívat bez nutnosti spárování s chytrým telefonem. Profil Garmin Connect obsahuje všemožné statistiky a nechybí funkce sociální sítě, kdy můžete své statistiky sdílet s přáteli.

Shrnutí

Tyto hodinky jsou pro začínající běžce a běžkyně ideální volbou nebo pro sportovce, kteří nechtějí více aktivit. Změří vám tempo, vzdálenost, srdeční tep a další užitečné informace, které chcete vědět. Výdrž baterie je 13h trénink/GPS nebo 9 dnů v režimu hodinek. Hodinky nejsou určeny na všechny sporty, ale ty základní jako je cyklistika, chůze, běh venku/uvnitř a kardio cvičení to bohatě stačí. Běžci a běžkyně, kteří hledají nespočet sportovních profilů se u těchto hodinek nedohledají a budou muset sáhnout po lepší řadě hodinek Garmin. Ovládání hodinek je jednoduché a zvládne to i technický antitalent. Stačí se řídit manuálem a vše se najde. U ovládání je opravdu jediná chyba a tou je tlačítko pro pohyb v menu pouze dolů, pokud přejedete, tak musíte znova. Možnosti tréninkového režimu v běhu má sportovec šanci zvolit na začátku aktivity. Je to opravdu jednoduché a člověk si tak může vybrat mezi Intervaly, Volným stylem, Chůze/běh a Virtual Pacer, který vám vytváří virtuálního vodiče. K naběhnutí signálu GPS docházelo většinou velmi rychle. Pokud jste v zabydlené oblasti, kde jsou vysoké domy, může se tento proces o krátkou chvíli prodloužit, ale opravdu to není žádná katastrofa. Běžci a běžkyně, by hledali marně, pokud by chtěli samostatnou funkci stopky. Hodinky stopky mají, ale pouze u spuštěné aktivity.

2019-06-02T14:18:42+00:00

Napsat komentář