GARMIN VÍVOACTIVE3: Společník nejen na běh – test, recenze

Vívoactive byly moje první běžecké hodinky a byly u mých důležitých momentů: zaběhla jsem s nimi svůj první maraton, a dokonce jsem se v nich i vdávala. Těžko jsem se nimi loučila, proto jsem byla zvědavá na jejich novou verzi.

Text: Soňa Hrabec Kotulková, Running2.cz,  foto: Michal Hrabec

 Nevím proč, ale u běžeckých hodinek mám problém s tlačítky. Mám ráda jednoduchost a přesně tu jsem u prvního modelu tak milovala. Jenže po čase mi přestaly stačit, nerada nosím hrudní pás, raději mám měření tepu ze zápěstí.

Stvořené pro ženy

Na vívoactve 3 se mi líbí jejich kulatý tvar. Jsou lehké a vypadají luxusně, navíc bílé pouzdro se zlatou lunetou působí velmi žensky. Oproti modelům čistě sportovním mají jen jedno tlačítko, na první pohled v nich tak nikdo nevidí sportovní hodinky. Navíc můžeš snadno vyměnit pásek za kožený a vyrazit do společnosti. Nemusíš se bát, že budeš vypadat divně, jsou to totiž plnohodnotné chytré hodinky a ty dnes do společnosti nosí kde kdo.

 

Ocení je také leváci

Snadné sundávání řemínků a ovládání jediným tlačítkem ocení i leváci. Při prvotním nastavení si totiž můžeš nastavit displej vzhůru nohama, otočit řemínek a hodinky nosit na pravé ruce, aniž by se tím zhoršilo ovládání.

Z chytrých funkcí je na prvním místě průběžné měření tepu. Máš tak přehled nejen o tepové frekvenci, ale hodinky vyhodnocují také její variabilitu, a pomohou ti tak odhalit přetížení, špatnou regeneraci případně nemoc. Oblíbila jsme si také notifikace z chytrého telefonu, díky kterým můžu mít na mobilu vypnutý zvuk, ale nepromeškám žádný hovor nebo SMS.

 

Zachrání tě, když si zapomenete peníze

Čím ale překvapuji většinu ostatních majitelů chytrých hodinek, je možnost jimi platit. Na rozdíl od konkurenčního Apple Pay už Garmin u nás platební bránu zprovoznil. Stačí tak mít platební kartu od Monety a můžete v klidu vyrazit bez peněženky. Všude tam, kde přijímají bezkontaktní platby, zaplatíš i s pomocí vívoactive3. Sama jsem tuto možnost využila, když manžela při nedělním výběhu přepadla chuť na zmrzlinu a ani jeden jsme si nevzali peněženku, nebo když jsme se po doběhu rozhodli nakoupit na víkend a neměli s sebou dost peněz.

Snad jediným omezením je absence paměti pro hudbu – vívoactive3 Music sice existují, ale ne v této překrásné barevné variantě. Můžeš s nimi ale ovládat hudbu v mobilu.

Co je moje nejoblíbenější funkce? Hned po samotném měření běhu to je hledání telefonu. Stačí spustit aplikaci a telefon začne zvonit a já vím kde jsem si ho založila.

Zvyknout si na vívoactive 3 byla otázka několika minut. Ovládání je ještě snazší než u první verze. Vzhled je překrásný a je pro mě těžké rozhodování, jestli dát přednost bílozlaté variantě bez hudby, nebo raději zvolit celé černé ale s hudbou.

 

Co uvádí výrobce

Multisportovní chytré hodinky s dotykovým displejem, celodenním měřením tepu na zápěstí a možností bezkontaktních plateb.

Zvládnou více než 15 sportovních profilů, od běhu, přes plavání v bazénu, sjezdové lyžování až po jógu.

Ovládání jedním tlačítkem, možnost rychlého scrollování v menu přejížděním po boku hodinek.

Zaznamenávají míru stresu, upozorní na SMS či volání, možnost ovládání přehrávače v telefonu.

Výdrž baterie: 8 dní v režimu Smartwatch, 13 hodin se zapnutou GPS

Hmotnost: 43 g

2020-04-01T11:59:48+00:00

Napsat komentář