INOV-8 X-Talon 230: Jistota při každém kroku – test

Že je značka Inov-8 lídrem v trailovém běhání, svědčí i jejich žhavá novinka, která přišla na trh po 10 letech od původního modelu 212, určeného na offroadové běhání. Tahle bota se stala legendou zejména díky dokonalému záběru a novinka s označením 230 je jejím více než důstojným nástupcem.
Jakmile ji obujete, stane se bota doslova součástí vaší nohy. Na rozdíl od jiných modelů je ve špičce užší a je tak hodí se proto zejména na užší nohu. Tak, jak to mají závoďáci rádi, je bota zejména ve  špičce obehnaná pevným materiálem chránícím proti nakopnutí kořenů a kamenů. To se hodí při sebězích podobných těm na Velké kunratické. Tato ochrana pak o něco jemněji pokračuje okolo celé boty a brání tak také vniknutí vody a bahna.

Speciální podešev Sticky Grip zvládne nejenom měkké povrchy, hlínu, bahno, kluzké listí, ale také kamení, skály a neklouže ani na mokrém asfaltu. S touto botou vás bude bavit měnit povrchy a zjišťovat, co všechno zvládne. Když doběhnete k silnici, asi trochu zpozorníte a vydávaný zvuk vás požene zase pěkně rychle do lesů, skal a bažin – to jsou přesně ta místa, kde je bota jako doma a kde podá ty nejlepší výkony. Ne nadarmo je to oblíbená bota orienťáků a překážkových běžců. Kamkoliv poběžíte tyhle boty vás tam donesou, beze strachu a s jistotou.

2019-04-21T15:20:29+00:00

Napsat komentář