KALENJI KIPRACE TRAIL 4: Za málo peněz hodně muziky – test

Privátní značka řetězce Decathlon vyšla vstříc všem běžcům, kteří nemohou či nechtějí za boty utratit moc peněz, ale přitom nechtějí slevit z kvality. Tento model totiž navzdory příjemné ceně zdatně šlape na paty závodkám renomovaných značek.

Hned na první pohled boty zaujmou robustními, 5 mm vysokými profily pro výborný záběr v terénu, které jsou rovnoměrně rozesety po celé podrážce. Oblast prstů je výborně chráněna gumovou výztuhou v přední části chodidla, která zároveň zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř.

Svršek je z lehkého, prodyšného ale odolného polyesteru a zabezpečuje nadprůměrnou ventilaci. Tkaničky jednoduše schováte do kapsičky na jazyku. Drop je v rámci kategorie průměrný (6 mm) a tak zabezpečuje optimální přechod mezi došlapem a odrazem při rychlém běhu nebo závodním nasazení.

Při testovacích bězích boty výborně držely v bahnitém, nebo rozbitém terénu a neztratily se ani na sněhu a kamenech. Opora a záběr jsou vynikající, riziko uklouznutí je i ve velmi náročném terénu minimální. Torzní tuhost je také nadprůměrná, což zajišťuje slušnou stabilitu na nerovnostech, Díky nízké hmotnosti jsou boty předurčeny pro rychlé tréninky a závody v náročném terénu jako „agresivní závodky“. Boty jsou určeny pro běžce do 75 kg.

2019-04-21T15:22:30+00:00

Napsat komentář