KALENJI KIPRUN TRAIL XT7: Jistota pro dlouhé výběhy – test

Tyto boty značky prodávané řetězcem Decathlon sice patří do levnější kategorie běžeckých trailových bot, přesto ale svou kvalitou uspokojí i náročné uživatele.

Jsou určeny převážně na delší běhy do terénu, čemuž odpovídá vysoká úroveň tlumení i skvělá stabilita, díky níž nohu podrží i na výraznějších nerovnostech. Jsou velmi odolné a díky konstrukci svršku spolehlivě ochrání nohu před zraněním například od kamínků či větviček.

Mají tmavší barvu a vzhledem rozhodně neprovokují. Pokud v nich ale proběhnete blátem a trochu je ušpiníte, téměř to na nich není vidět a nemusíte je tedy pokaždé čistit. Chytrým detailem je i malá kapsička na jazyku – slouží k uložení tkaniček, které tak nikde nepřekážejí a nezachytávají se do nich klacíky apod.

Boty jsou určeny hlavně na nezpevněné cesty a tam fungují bezvadně. Nemusíte se bát sněhu ani bahna – vzorek na podrážce vás krásně podrží a nezklamou ani na kamenitém podkladu. Svršek je velmi propustný což je dobré na větrání, ale zároveň budete cítit jakoukoli vlhkost, kterou proběhnete.

Nevýhodou je nižší flexibilita – boty jsou hodně tvrdé, málo ohebné, ale zase v nich necítíte každý kámen na cestě. Toho, kdo chce za málo peněz získat velmi solidní boty na delší trailové běhy, volí spíše pohodové tempo a nechce platit za značku, určitě nezklamou.

2019-04-21T15:04:37+00:00

Napsat komentář