MIZUNO WAVE DAICHI 3: Komfort pro polykače kilometrů – test

Slušné tlumení zajišťující komfort i při velmi dlouhých bězích, nadprůměrná stabilita, ale přitom schopnost zvládnout i vyšší tempo běhu – to jsou hlavní přednosti této poměrně univerzální tréninkové krosovky.

Podrážka je hustě osázená menšími (3mm) záběrovými profily. Při bočním pohledu je pod patou viditelná tlumivá „wave“ (vlnová) deska, která je při delším běhu zárukou nadprůměrného tlumení.

Polstrovaný jazyk spolu s tkaničkami procházejícími dvěma „tunýlky“ zajistí parádní upnutí nohy v botě. Ochrana prstů je zabezpečena zvýšenou podrážkou ve špičce a gumovou ochranou v přední části chodidla.

Boty kromě výborného tlumení v hrbolatém terénu skvěle držely stabilitu a projevila se i jejich velmi slušná podélná tuhost. Drop je poměrně vysoký, 12 mm, stabilita v patní části je ale vynikající, a tak riziko špatného došlapu a zranění je minimální.

Při testu jsme ocenili vysokou míru komfortu – ani po dlouhém běhu nebyly nohy příliš unavené nebo „vyklepané“. Můžeme zodpovědně říci, že se hodí jako univerzální tréninkové boty, ve kterých se nemusíte bát polykat velké tréninkové dávky. Hravě si poradí s většinou povrchů v terénu a přeběh šotolinové či asfaltové cesty také hravě zvládnou. Využití ale najdou i v dlouhých a náročných závodech.

2019-04-21T15:08:30+00:00

Napsat komentář