Niceboy HIVE bones: Bones conduction = bezpečí především – test, recenze

Slušná kvalita zvuku a přitom neomezená možnost vnímat okolí, včetně například blížících se aut – to je hlavní důvod, proč stále více běžců volí sluchátka s technologií bone conduction. Jak v testu obstála ta od značky Niceboy?

Na jaře 2018 jsme v RUNu představili bezpečná sluchátka pro sportovce s patentovanou technologií bone conduction – přenosem zvuku přes lícní kost. Tehdy je vyráběla pouze značka Aftershokz, bylo však jisté, že ji brzy budou následovat další. Po roce je situace na trhu zcela odlišná: původní lídr trhu v ČR oficiálního distributora ztratil a na krk mu začala šlapat konkurence, která je schopna nabídnout stejnou technologii za výrazně nižší cenu. Sem patří i výrobce elektroniky Niceboy. Jeho sluchátka jsou mezi běžci vidět už nějakou dobu, ale až s investicí do modelu s technologií bone conduction opravdu vstoupil do specializovaného segmentu sportovních sluchátek.

Sluchátka HIVE bones přitom kromě unikátní technologie Bone conduction disponují i integrovaným mikrofonem pro hands-free telefonování.

Slušná výdrž baterie

Pro mě osobně jsou u sportovních BT sluchátek kromě kvality zvuku důležité hlavně dvě další veličiny: to délka přehrávání hudby a odolnost vůči prachu a vodě, která je vyjádřena většinou tzv. „IP kódem“

Podle výrobce má mít baterka 180 mAh, což znamená cca 6 hodin přehrávání hudby, což zhruba sedí. Sám jsem sluchátka nosil v práci celé dny a s výdrží baterie jsem neměl problém. Výdrž baterie samozřejmě závisí na tom, zda kontinuálně posloucháš, nebo je máš nasazeny ve stand-by modu například pouze kvůli telefonování. I když tato funkce nejspíš nebude pro běžce hlavní motivací pro nákup, musím říci, že na možnost mít při hovorech volné ruce, a navíc se procházet až do vzdálenosti cca 10 m od mobilu, si člověk zvykne hodně rychle. Mám kromě sluchátek spárované s mobilem i hodinky, takže se ráno odložím mobil na okno a celý den ho prakticky nepotřebuji brát do ruky.

HIVE bones navíc umějí i potlačit okolní šum.

Párování probíhá rychle a bezproblémově přes Bluetooth 5.0. Stejně tak nabíjení pomocí microUSB.

Měřítko odolnosti je IP55, což značí „prachu a voděodolnost“, tedy o částečnou odolnost proti prachu a odolnost proti tryskající vodě. Není tedy možné se sluchátky jít plavat, ale nečekaný déšť při běhu tě trápit nemusí.

Dobře řešené ovládání

Skvěle řešené je tvarování sluchátek a jejich ovládání. Při běhu se nemusíš bát, že ti sluchátka spadnou nebo budou nepřirozeně skákat. Dámy sluchátka nasazují pod vlasy. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí, zesílení/ztlumení je na pravé části za uchem. Nahmatání je opravdu jednoduché. Na pravé části pravého sluchátka je dostatečně velké tlačítko play/stop či přijetí/ukončení hovoru. Kvalita či spíše pocit z přehrávané hudby odpovídá nejlépe asi poslechu rádia. Hudba je čistá, čitelná, ale pokud si nenasadíš špunty do uší, mohou ti trochu unikat basové frekvence. Jde ale jen o drobné výkupné za volné uši.

Co se týče možných vylepšení, určitě bych si přál variantu s celosilikonovým tělem sluchátek. Jsem si však vědom, že na to bych si musel za sluchátka o něco připlatit. Ta se přitom momentálně dají sehnat pod 2 000 Kč, což je vzhledem k tomu, jak vysokou užitnou hodnotu nabízejí, velice dobrá cena.

2020-04-01T11:30:29+00:00

Napsat komentář