Niceboy VEGA X PRO-test, recenze

Akční kamera pro tvé běžecké zážitky 

Běžíš po ostrém horském hřebeni, vidíš na kilometry daleko a raději se nedíváš dolů, protože by tě mohla přepadnou závrať. Zároveň si ale říkáš, že tohle je přesně ta chvíle, o kterou by bylo skvělé podělit se s přáteli a zapamatovat si ji navždy? 

Odpověď je jednodušší, než myslíš. Akční kamera Niceboy VEGA X PRO totiž byla navržena pro zachycení tvých zážitků v přírodě. A to nejen při běhu, ale také třeba na kole nebo při plavání. Pro vyznavače terénního triatlonu je to splněný sen. 

Odpovídá tomu nejen její kompaktní a zároveň pevný vzhled, ale také nerozbitný plastový kryt. S ním se lze potopit až do 30m hloubky (i bez něho je ovšem kamera vodotěsná až do 12 m!). Je součástí balení spolu s dalšími držáky, a to například na řídítka nebo helmu. Tak bohaté příslušenství není součástí balení ani u výrazně dražší konkurence. 

 
Přední displej pro perfektní selfie 

Kamera zaujme dvojicí displejů. Ten zadní je dvoupalcový a dotykový, slouží proto mimo jiné k nastavení kamery. Bez problémů reaguje, i když je mokrý. Vpředu je selfie displej o úhlopříčce 1,4 palce. Zajímavým prvkem je celoskleněný 7G objektiv s antireflexní vrstvou, která pomáhá eliminovat odlesky slunce. Disponuje úctyhodnou šířkou záběru 170°. 

V rozlišení 4K dokáže kamera snímat až 60 snímků za sekundu, ve FullHD 120 snímků a v HD režimu dokonce 240! Z toho už uděláš velmi kvalitní zpomalené video. Sama kamera přitom nabízí Slow Motion s až osminásobným zpomalením – jen si ten svůj běžecký krok pěkně zpomal, ať odhalíš i ty nejmenší chyby v technice! Zároveň ale umožňuje natočit vtipné zrychlené video a fotit dokáže v impozantním rozlišení 20 MPx. 

Natáčení běžeckých či cyklistických videí v terénu je náročnou disciplínou, protože v tak malé kameře je náročné eliminovat třesení. „Dokonalost záznamů akční kamery Niceboy VEGA X PRO vychází ze šestiosé stabilizace nové generace X-STEADY, která eliminuje všechny nežádoucí otřesy vyvolané pohybem kamery,“ uvádí výrobce na niceboy.eu. 

Přístroj navíc disponuje stereo mikrofonem, který se stará o kvalitní zvukový záznam. Pokud ti ale na zvuku záleží, doporučujeme kameru vyjmout z plastového ochranného pouzdra. Součástí balení pak jsou náhradní dvířka s průduchy pro ještě lepší záznam zvuku. 

Parametry kontrastují s cenou 

Technologickou třešničkou je možnost ovládat kameru přes wifi, tedy například z mobilního telefonu. Hodí se zejména ve chvílích, kdy kameru umístíš na místo, ke kterému nemáš snadný přístup – například na vrchol cílové brány při závodu, dokoupit je ale možné i vodotěsný dálkový ovladač. 

Cena kamery (nyní 3990 Kč) je přitom k této výbavě v ostrém kontrastu.  

 
Co uvádí výrobce 
Niceboy VEGA X PRO 

Akční kamera oslní nejvyšší kvalitou natáčení 4K při 60 snímcích za vteřinu a vodotěsností až do 12 metrů bez pouzdra, pokročilou X-STEADY stabilizací, integrovaným mikrofonem, který k videu pořizuje zvukový záznam v přirozené stereo kvalitě a spoustou funkcí, jako je například Slow Motion režim s osminásobným zpomalením, časosběr až ve 4K nebo ovládání pomocí Wi-Fi. 

Cena běžná: 6 990 Kč 
Nyní akční cena: 3 990 Kč 
www.niceboy.eu 

2022-05-12T06:21:55+00:00

Napsat komentář