Niceboy X-fit Active: vynikající náramek pro začínající sportovce – test, recenze

Není to zase tak dlouho, co začala značka Niceboy expandovala a kromě outdoorových kamer, reproduktorů, sluchátek a další hudební elektroniky začala přicházet i s produkty pro běžce a zákazníky, kteří chtějí monitorovat svůj den a základní sportovní aktivity. Dříve jsme si v RUNu představili základní model náramku X-fit Polo. Nyní jsme dostali na test náramek vyšší řady F-fit ACTIVE, který je nově vybaven měřením tepu a také krevního tlaku (nejvyšší řadu sportovních náramků pak představuje X-fit GPS). Náramek má diskrétní vzhled a oproti nejnižší verzi je jeho tělo o něco lépe tvarované, čímž lépe sedí i na užší dámské ruce. Důležitá poznámka je, že náramek je beztlačítkový s dotykovým displejem.

Voděodolnost a prachuvzdornost je na úrovni IP 67 tzn. plně voděodolný i prachuvzdorný. Jak to dnes bývá, tak datový přenos probíhá skrze Bluetooth, přičemž jde o verzi 5.0, což by měla být ta dnes nejaktuálnější.

Fitness náramek je určený hlavně ke sledování tvé běžné denní i sportovní aktivity. V rámci monitoringu aktivit je k dispozici krokoměr, měřením kalorií, ušlá vzdáleností, sledování kvality spánku i přehled základních životních funkcí. Dále je k dispozici přehled aktuálního počasí, upozornění na telefonní hovory, SMS a zprávy z různých komunikačních aplikací, pomoc při vyhledání telefonu či stopky. Data, které náramek zaznamená, je možné procházet na barevném displeji velikém téměř 1 palec.

Ze sportovních režimů nabízí náramek zaznamenání následujících aktivit: běh, outdoor/chůze a cyklistika. Dokonce je možné zapnou velice (ne)oblíbenou funkci upozornění na nečinnost (ono známé zavibrování náramku ve chvíli, když se dlouho nehýbete).

Náramek X-fit ACTIVE má svou aplikaci, kterou je možné stáhnout jednoduše po načtení QR kódu, jež je na první stránce papírového manuálu, který v krabičce nalezneš. Jde o jednoduchou a přehlednou aplikace, která je i v českém jazyce. Po její instalaci si sama najde náramek a pouze tě požádá o potvrzení spárování. V aplikaci, která je spojena s účtem Google fit si můžeš procházet data o svých denních aktivitách a dosahovaných výsledcích (kalorie, kroky, vzdálenost, srdeční aktivitu či data z monitoringu spánku). Samozřejmě se do ní také ukládají všechny tvé měřené sportovní aktivity. Ke každé sportovní aktivitě pak aplikace nabízí její analýzu včetně vykreslení přesné trasy v Google Maps, rozbor tempa po jednotlivých kilometrech, graf srdeční aktivity (překvapivě i v předpokládaných tepových zónách), převýšení a několik dalších ukazatelů. Pozor na to, že náramek sám o sobě nemá integrovanou GPS tzn. pro vykreslení má a podrobnějších údajích a běhu či jiné aktivitě je nutné mít u sebe mobil.

Na jedno nabití vydrží náramek až 7 dnů běžného provozu, přičemž využíváním při sportovních aktivitách samozřejmě výdrž baterie klesá rychleji, nicméně zase ne tolik, jak znáte z běžných GPS zařízení. Celková doba nabíjení je cca 2,5 hodiny, přičemž k nabíjení dochází výhradně skrze zapojení náramku pří do USB zástrčky bez potřeby jakéhokoli kabelu.

Samotné ovládání je velice jednoduché. Displej má jedno univerzální tlačítko, jehož opakovaným stisknutím proházíš menu a delším přidržením jednotlivou položku menu otevřeš. Vracet se na základní obrazovku nemusíš, po pár vteřinách nečinnosti se displej sám vypne do úsporného režimu.

Vzhledem k tomu, že se Niceboy připravuje na prezentaci nových modelů, je možné náramek nyní sehnat místo zaváděcí ceny 1490,- za aktuální cenu okolo 800,-Kč. S ohledem na cenu produktu jde dle mého názoru a vynikající náramek pro začínající sportovce či dárek pro osoby s aktivním životním stylem, které ještě nechtějí investovat horentní sumy do výrazně dražších sporttesterů.

2022-02-04T12:23:28+00:00

Napsat komentář