Niceboy X-fit GPS: za málo peněz hodně muziky – test, recenze

Od náramku za necelé dvě tisícovky toho člověk obvykle moc nečeká, proto byl pro nás test náramku Nice Boy X-fit velkým překvapením. I když nevypadá, umí toho opravdu hodně!

Nemáme ve zvyku začínat cenou, jenže v případě tohoto náramku nelze jinak. Právě od ceny se tady totiž všechno odvíjí. Když si totiž koupíš sporttester za částku přes deset tisíc, pak perfektní výkon očekáváš. Jenže tady se pohybujeme na částkách méně než pětinových (konkrétně 1 790 Kč), a to je při hodnocení třeba brát neustále v potaz.

Výhody: spolehlivá GPS a měření tepu

Vzhledem nijak neoslní, v tomto směru je Nice Boy X-fit tak trochu nudný a nezajímavý. Jenže on z podstaty není určen pro běžce, kteří nechtějí dělat dojem, ale pro ty, co hledají spolehlivého tréninkového parťáka za dobrou cenu. A těm má rozhodně co nabídnout.

Předností je především spolehlivá GPS, která se po zapnutí poměrně rychle chytá, a také kontinuální měření tepu na zápěstí. Ovládání je jednoduché, což platí nejen pro samotné hodinky, které disponují jediným ovládacím tlačítkem pod displejem, ale i pro aplikaci Hi move umožňující detailní měření aktivit, která je velmi přehledná.

Samotné hodinky nabízejí výběr z šesti základních aktivit, v aplikaci jich pak lze nastavit celkem 22, a to včetně například skákání přes švihadlo. Kromě toho náramek měří počet kroků a množství spálených kalorií. V aplikaci je také možné si nastavovat cíle, například kolik chceš uběhnout nebo ujít.

Nevýhoda: omezená výdrž baterie

Co ovšem už některé běžce limitovat může, to je výdrž baterie. Ta je totiž při zapnuté GPS pět hodin (bez ní cca deset dní), což je sice pro větší část běžců dostačující, nikoliv ale pro pomalejší maratonce nebo milovníky ultra.

Další nevýhodu pak představuje ovládání. Dotykový displej mi sice nechyběl, jenže ovládání jedním tlačítkem je sice principiálně jednoduché, je však přitom třeba rozlišit krátký a dlouhý stisk, což při svižném běhu není vždy úplně jednoduché.

Nicméně platí to, co jsme řekli na začátku, tedy že hodnocení musí zohledňovat cenovou kategorii. A právě z pohledu cena/výkon dopadl Nice Boy X-fit na výbornou. Pro začínající nebo méně náročné běžce je to tedy perfektní volba.

Co uvádí výrobce

Neuvěřitelně nadupaný sporttester. Vestavěný GPS tracker s vlastní pamětí až na 7 dnů. 22 sportovních aktivit, přesné měření trasy, rychlosti, spálených kalorií, přímé měření srdečního tepu a další sportovní údaje. Detailním rozbor aktivit, denní monitoring kroků, vzdálenosti, spálených kalorií a spánku. Upozornění na telefonní hovory, SMS, vyhledávání telefonu.

Cena: 1 790 Kč

www.niceboy.cz

2022-02-04T12:23:28+00:00

Napsat komentář