NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35 – test, recenze

Když mě, jako členovi RUN magazine teamu bylo nabídnuto, abych otestoval Nike Air Zoom Pegasus, byl jsem zcela nadšený.  Můj běžecký plán byl kromě tréninků i zaběhnout a otestovat v nich pár závodních půlmaratonů a ke konci sezony v nich absolvovat zahraniční maraton. Vybral jsem si ten v Řecku – v Athénách.

S botami od Nike mám už předešle zkušenosti, a věděl jsem tedy, jakou velikost si nahlásit a neměl obavy, že by neseděly. Nechci, aby můj dojem z bot byl zkreslený mými předchozími zkušenostmi s botami Nike, nicméně nadchli mě od samého počátku a myslím, že pokud tyto boty kterémukoli běžci sednou na nohu, budou jeho dojmy podobné, jako ty moje.

Nike uvádí tento produktový popis: přesná a výkonná běžecká bota pro silniční běžce – vytrvalce, kteří touží po pohodlí a součastně přesnosti a plynnosti odrazu a přechodové fáze bez ztráty energie. Při velikosti 44 mají testované boty hmotnost 280g a skvělé flexi podešve, tlumení, meggagrip s bezkonkurenčním záběrem a pohodlným přizpůsobivým svrškem. Jde o botu pro běžce s neutrálním došlapem. Rozdíl výšky pata/špička je ceých 10mm. 

Po obutí bot NAP35tek s nimi noha úplně splyne. Na nártu není cítit vůbec žádný tlak či tah. Tahle bota dokáže při došlapu do mezi podešve uložit část energie, která následně nohu podpoří v odrazu. Každý došlap mi dodával chuť se rozběhnout ještě rychleji. To, že svršek boty je lehký a prodyšný tento pocit ještě zdvojnásobilo. Pata je pevně držena bez pocitu omezení a lehkosti, co více si při běhu přát! Velkou pochvalu zaslouží dynamika lehkosti – jak v terénu, tak i na silnici. Ani po cca  450 km nenesou boty známky velkého opotřebení.

Rychlejší běžci je mohou ocenit a využít dobře při objemovém tréninku. Já sám jsem je využil při několika silničních závodech. Při dlouhém běhu – plosky chodidla někdy tuhnou – tato bota chodidlo dobře tlumí došlap a tím chrání svaly a šlachy. Bota poskytuje dostatek místa pro chodidla a prsty.

Na kratších závodních tratích jsem ocenil lehkost boty a plynulost, kdy mě do nohou vracela

potřebnou energii. Na delší maratonské trati jsem ocenil, jak její plynulost, kdy mě do nohou vracela postupně energii a sílu, ale taky její lehkost a perfektní tlumení, když i při 35 km v nohách jsem nepociťoval žádnou únavu v lýtkách a achilovka držela přesně tak jak má. Jasně, byla v tom i velká část mých odmakaných tréninků, ale o to více umím své pocity na podobných tratích celkem dobře porovnávat. Maratonská trať v Řecku se nepovažuje za lehkou a i zde mi donesl NAZP35 úspěšně do cíle. Po doběhu jsem necítil žádnou extrémní únavu nohou a věřím, že z velké části za to vděčím právě této dokonalé běžecké botě.

A závěrečný verdikt tedy je, že tato bota se hodí jak na nabíhání kilometrů, tak i na těžké závodní povrchy.

A kde tento model seženete? Zkuste to třeba ZDE (TOP4RUNNING shop)

Rád jsem botu pro vás otestoval – Petr Jedlička

 

2020-04-01T11:44:38+00:00

Napsat komentář