ON CLOUDVENTURE PEAK: Obláčkové tlumení pro náročné seběhy – test

Netradiční konstrukce boty nabízí velmi příjemný mix nízké hmotnosti, vysoké odolnosti a nadprůměrného tlumení zejména v sebězích.

Model na první pohled zaujme podešví s dutými „obláčky“, které na botách této značky tradičně zajišťují tlumení. Obavy z problematické stability v náročném terénu ovšem nejsou na místě – pocit lehčí nestability se sice možná po nazutí dostaví, je to však jen reakce nohy na nezvyklou konstrukci. Po pár minutách běhu zmizí.

Pochvalu si zaslouží svršek. Je z lehkého, prodyšného, ale přitom velmi pevného materiálu s úpravou, která zabraňuje pronikání vlhkosti. Při proběhnutí menší louží nebo v dešti jsou kapičky vody nemilosrdně odpuzovány. K odvodu potu přispívá i perforovaný jazyk. Zajímavostí je, že vnitřní stélka (vložka) je pevně spojená s botou. Svršek je poset reflexními prvky, ve spojení s oranžovou barvou budete nepřehlédnutelní.

Na vysoké úrovni je i záběr. Při běhu v blátivém terénu ani na kamenitém povrchu jsme nezaznamenali žádné problémy nebo uklouznutí. Na asfaltu boty lehce ztrácely, ale pro tento typ povrchu nejsou určeny. Na závodku je slušná i míra tlumení. Ocenili jsme ji zejména v sebězích.

Boty jsou učeny spíše k závodnímu nasazení, ale nemusíte se bát je občas použít k delšímu běhu.

2019-04-21T15:29:05+00:00

Napsat komentář