SALMING OT COMP: Obuj se a leť – test

Stvořeny pro rychlý běh v terénu – to by na krabici měly mít napsané tyto boty švédského výrobce. Na první pohled se vyznačují úžasnou lehkostí, ale i nápaditostí v oblasti designu – originální kombinace oranžové barvy s fialovými doplňky a svítivě žlutým nápisem jako by vám dávala přímý pokyn: „Běž a leť!“

Velkou předností modelu OT Comp je neuvěřitelná flexibilita umožňující přirozený běžecký pohyb a vynikající čtení terénu. Guma podešve vyvinutá ve spolupráci s firmou Michelin jde v ruce úplně ohnout, což je ideální i pro velmi rychlý běh s došlapem spíše přes špičku.

Vzorkem je určený především na trávu, měkký lesní terén, bahno či sníh. Tenká podrážka má samozřejmě jednu nevýhodu a to, že cítíte opravdu každý kámen či kořen, na který šlápnete – to je ale nutná daň za absolutní vnímání povrchu.

Model si tedy můžete vzít na jakýkoliv (kratší) závod v terénu či tempový trénink, rychlý je ale i při přeběhu kousku silnice. Určeny jsou spíše pro zkušenější, lehčí, rychlé běžce, kteří plně využijí jejich pružnost a dokonalý kontakt s podložkou. Při závodech na golfovém hřišti jim bude úplně nejlépe, určitě se dají využít i na orientační běh nebo překážkové závody. Vzhled, funkčnost i kvalita odpovídají ceně – patří do kategorie dražších krosových bot.

2019-04-21T15:33:10+00:00

Napsat komentář