SALOMON S-LAB SENSE 6 SG – test

Pokud hledáte závodní botu pro užší typ chodidla, jste zvyklí na nižší drop a neradi běháte v botě, která je natolik tlumená, že vlastně netušíte, po čem běžíte, tak ze Salomon S-Lab Sense 6 SG budete nadšeni.

Hned na první pohled upoutá zajímavým designem a precizním zpracováním, a na první „osobní“ kontakt navíc svou nízkou váhou i mnoha zajímavými detaily.

Už při prvním nazutí oceníte, že bota dokonale padne. Je to dáno právě užším kopytem boty, vnitřní vložkou v oblasti jazyka, která spolehlivě upevní chodidlo v botě, a minimalistickým polstrováním uvnitř boty. Šněrování navíc musí nadchnout každého, kdo je líný zavazovat tkaničky. Přezka Quicklace funguje bez problémů, nepovoluje se, stačí jedno zatažení a noha v botě je perfektně usazena. Tkaničku poté jednoduše schováte do kapsičky na jazyku.

Z vnější strany má bota ochranný materiál proti bahnu a mokru, takže i po běhání v těžkých (bahnitých) podmínkách se dají velmi snadno uvést do stavu, že vypadají jako nové.

Díky minimálnímu polstrování uvnitř boty, které ale není na úkor komfortu, se dají využít po závody typu Spartan race, jelikož bota nijak výrazně neztěžkne ani po průběhu vodou.

To, co pro někoho je výhodou, může pro jiného být problémem. Proto pokud máte široké chodidlo a nejste zvyklí běhat spíš v minimalistické botě s nízkým dropem (4 mm) a víte, že poté máte problémy s patami a achilovkami, tak tato skvělá, ale úzká závodní bota bude pro vás příliš nekompromisní a raději sáhněte po něčem komfortnějším.

2019-04-21T15:34:56+00:00

Napsat komentář