SAMSUNG GALAXY WATCH ROSE GOLD: Šperk nejen pro běžkyně – test, recenze

Běžecké, nebo chytré hodinky? toť otázka, toť oč zde běží. Vidím to kolem sebe často, stále méně kamarádů ale také kolegů v práci má na ruce klasické hodinky. Jenže pro jaké se rozhodnout, když právě uvažujete o změně? Já teď objevila úžasný šperk od Samsungu – Galaxy Watch.

Text: Soňa Hrabec Kotulková, Running2.cz, foto: Michal Hrabec

Když se mi hodinky Galaxy Watch dostaly do rukou, řekla jsem si waw! Tak to je teda pecka – vypadají tak elegantně, že s nimi můžeš vyrazit do společnosti a nikdo se ani nepodiví. Ještě lepší zprávou ale je, že zároveň mají i velký výběr sportovních funkcí, včetně GPS a měření tepu na zápěstí, a můžu je tedy používat i jako plnohodnotný sporttester.

 

Jak tedy vypadají na ruce?

Hodinky mají kovové, ale přitom velmi lehké pouzdro. Jejich dotykový displej umožňuje nastavení klasického ciferníku na displeji s 3D efektem, který vypadá jako pravý – dokonce i jeho ručičky vrhají stín! Velmi příjemný pásek skvěle sedl na moji malou ruku.

Jamile jsme si je nasadila, ucítila jsem, jak velké ve skutečnosti jsou – na pohled totiž nevypadají. Na rozdíl od těch, na které jsem zvyklá, jsou hodně vysoké, a tím působí na malé ručce dost robustně. Zkrátka, jako bych měla na ruce pánské mechanické hodinky.

Velikost 42 milimetrů je u hodinek na hraně dámské velikosti. Většinou jsou dámské jen do 38. Růžové zlato jim ale dodává jemnost, a tak jakmile jsme si na ně zvykla, přestala mi velikost vadit a myslím, že ani pro okolí nevypadaly nijak nepřiměřeně.

Luneta je otočná podobně jako u špičkových sportovních mechanických hodinek, funkce je zde ale jiná. Vnitřní prstenec kolem displeje je zatmavený a jsou na něm zlaté číslovky minut. Opticky se tak jeví displej ještě větší, než ve skutečnosti je, a ještě více se podporuje dojem klasických hodinek.

All-focus

Jak se ovládají?

Otočná luneta tady není pro parádu nebo nastavení odpočtu, ale pracuje jako ovládání, a to funguje opravdu skvěle. Otáčením vybírám funkce a zmáčknutím na displeji vybírám. Tady mám snad jedinou drobnou výtku. Kdyby šel výběr z menu potvrzovat tlačítkem, daly by se hodinky plnohodnotně ovládat i v rukavicích. Já jsem ale naštěstí na dotekové ovládání zvyklá, takže mi to vůbec nevadí.

 

Jaké mají funkce?

Protože se jedná o plnohodnotné chytré hodinky, dokáží vlastně cokoliv, co si dokážete vymyslet. Já samozřejmě nejvíc ocenila, že odkáží změřit a vyhodnotit obrovskou škálu různých sportů, přičemž základní pohybové aktivity, jako je běh, chůze či cyklistika, dokonce samy druh pohybu rozpoznají. Přitom snímají tepovou frekvenci, a díky zabudované GPS měří absolvovanou vzdálenost a tempo. Kromě toho zobrazují třeba i počet kroků a nastoupených podlaží.

Na velmi vysoké úrovni jsou funkce chytrých hodinek, jako je možnost přijímat a odmítat hovory, zobrazovat příchozí SMS či e-maily. Potěšila mě i možnost sledovat počasí a také spánek – tady hodinky měří nejen jeho délku, ale i kvalitu. Příjemnou funkcí je poslech hudby z hodinek, a tak s sebou nemusím stále tahat telefon, a to ani na běhání, při kterém mám hudbu ráda.

 

Výdrž baterie

V režimu chytrých hodinek baterie vydržela až 5 dní. Se zapnutou GPS samozřejmě výdrž klesala, ale i tak s více než hodinovými tréninky hodinky zvládly fungovat více než den. Volba pro ultramaratonce to tedy pravděpodobně nebude, pro běžné tréninkové dávky je výdrž baterie dostačující.

 

Celkové hodnocení

Samsung Galaxy Watch jsou překrásné hodinky, které se na dámské ruce vyjímají jako skutečný šperk. Ačkoli bych ocenila velikost 38 milimetrů, nižší profil a potvrzovací tlačítko, nakonec jsme si na ně neskutečně zvykla. Jsou to zkrátka krásné hodinky na běžné nošení, ale i kvalitní plnohodnotný sporttester.

 

Co uvádí výrobce

Prémiové multisportovní GPS hodinky v nadčasovém designu vhodné pro sportovce, vyznavače outdooru i pro běžné nošení.

Základem hodinek je dvoujádrový procesor Samsung Exynos 9110 pracující na frekvenci 1,15 GHz, doplněný o 768 MB paměti RAM. Pro data je připravena 4 GB velká paměť. Hodinky disponují barevným displejem, který nabízí perfektní čitelnost za každé situace díky rozlišení 360 x 360 obrazových bodů.

Integrovaný optický snímač srdečního tepu umístěný na spodní straně hodinek měří tvůj tep přímo ze zápěstí a monitoruje jej 24 hodin denně.

Z bezdrátových technologií je k dispozici Wi-Fi, Bluetooth či NFC. Hodinky jsou díky certifikaci IP68 voděodolné do 5 atmosfér a pohání je operační systém Tizen 4.0.

Součástí balení je bezdrátová nabíječka a pásky ve dvou velikostech.

Široký výběr stylů včetně nových vzhledů hodinek v barvách Silver, Rose Gold a Midnight Black a nových indivudalizovaných barev pásku.

Výdrž baterie: až 3 dny

Funkce a vybavení: Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS, akcelerometr, gyroskop, barometr, výškoměr, optický snímač srdečního tepu, monitoring spánku, tréninkové funkce (až 40 cviků a pohybů), odhad spálených kalorií, upomínky, předpověď počasí, ovládání chytré domácnosti SmartThings

Displej: 1,2″ Super AMOLED

Voděodolnost: ano, 5 ATM

 

2020-04-01T11:59:23+00:00

Napsat komentář