SAMSUNG GEAR S3 FRONTIER: Nabušené lamborghini mezi smart watches – test, recenze

Skvěle vypadají, nabízejí širokou škálu sportovních funcí a dalších užitečných aplikací, a dokonce umějí i telefonovat! To jsou hodinky Gear S3 Frontier od Samsungu, které jsme měl možnost otestovat.

Jak je z celé série Gear zřejmé, chce Samsung pohltit trh s chytrými hračkami, které díky mobilům a aplikacím mění a zrychlují komunikaci a efektivitu. Produkty jsou vytvářené zejména pro lidi s aktivním životním stylem a konkurují dnes již nejen moderním lifeestylovým hodinkám, ale i plejádě sportesterů.

 

Hodinky jako ozdoba

Co zdobí od počátku veškeré produkty Gear, je dokonalý design. V Samsungu vědí, že spousta uživatelů nikdy nezvládne všechno, co hodinky nabízejí, ale co na tom –  image doplňují přeci dokonale. I přesto, že se s tímto životním postojem neztotožňuji, nelze popřít že ošklivé hodinky nikdo z nás nosit nechce. Krásné tělo s ozubeným páskem, který slouží také jako ovládací prvek, doplňuje elegantní pásek, který se od těla hodinek pomalu úží a ještě více posunul hodinky do designové extratřídy.

V balení má uživatel k dispozici pásky velikosti „L“ a „M“, na výběr je několik barev silikonové verze i několik řemínků kožených. Konečný vzhled s alternativními řemínky si můžete interaktivně zjistit na webu výrobce.  

 

Mužnější tvář

Model S3F má kovové tělo a váží 63 g. Pokud vás zajímá outdoorová úprava, pak vězte, že je model vylepšen dle armádní normy – vojenského standardu MIL-STD-810, což znamená extra zvýšenou odolnost. Aby S3Fka získala tyto „frčky“, musela projít širokou škálou testovacích procedur včetně teplotních šoků, vlhka, solnou mlhou, písčitým prostředím atd. Stupeň voděodolnosti je IP68, zvládnou tedy ponoření do hloubky 1,5 m po dobu 30 min.

V porovnání s předcházejícím modelem mají znatelně větší tělo i displej a získaly tak o hodně mužnější tvář. Technologie displeje je označena jako Super  AMOLED a nabízí dokonalý obraz dotykového displeje bez kompromisů.

Není cílem recenze vystřílet a opsat všechny vlastnosti hodinek, nicméně se sluší říct, že více možných aplikací jsem u žádného jiného modelu hodinek nezaznamenal. Samsung přitom stejně jako u telefonů s operačním systémem Android pouze nahrál do hodinek základní aplikace a nechal na uživateli volbu, jak si hodinky přizpůsobí. Aplikací je mraky a jsou snad úplně na všechno, , a to včetně navigace, modulů pro volání, SMS, počasí i různých her. Dokonce si díky mikrofonu a repráčku můžete z hodinek i zatelefonovat.

Jste-li podobná generace jako já, možná si ještě vzpomenete na seriál Knight Rider, kde David Hasselhoff právě pomocí hodinek komunikoval se svým věrným autoparťákem – sporťákem Kittem. Tehdy to bylo sci-fi, dnes už je to díky Samsungu realita.

Drobnost, na kterou bych chtěl upozornit, a sám Samsung ji deklaruje, je fakt, že z paměti 4 Gb je opravdu dostupná paměť po odečtení předinstalovaných aplikací cca okolo 1,5 Gb. To se neodrazí ani tak v počtu aplikací, které si můžete stáhnout (pro tento účel je paměť dostatečně vysoká), ale třeba v možnosti nahrát opravdu velký počet MP3 do přehrávače nebo třeba mapové podklady, abyste při navigaci vůbec nemuseli používat mobil. Sluší se ovšem dodat, že v současnosti nikdo z příbuzné konkurence lepší čísla nenabízí.

 

Spolehlivá navigace

Z outdoorových vlastností je zcela určitě tou nejdůležitější vestavěná GPS. Kromě klasického měření trasy získáte možnost nechat se vodit po vhodných běžeckých či cyklistických trasách, dovézt k nejbližší restauraci apod. Funkci exportu prošlé trasy do .gpx jsem sice nezkoušel, ale i s touto pokročilou funkcí by si měli S3Fka poradit.

Co se mi opravdu hodně líbilo, bylo vizuální a praktické zpracování výškoměru, barometru a rychloměru. Vždy jde o přehledně čitelně napsaný údaj, který se odráží na okraji ciferníku. Podobně je tomu např. i s počtem kroků, který je doplněn o porovnání s předchozí hodnotou měření. Kvalitu zobrazení určitě oceníte např. u rychloměru při jízdě na kole.

Užitečná pomůcka pro běžce

Při běhu dostanete možnost zobrazit na displeji data, jaká si sami zvolíte. Klasicky vám budou hodinky ukazovat i hlásit každý kilometr vaše skóre. Za mě by stačila dokonce možnost data z hodinek pouze číst, hlášení skrze reproduktor mi přišlo celkem zbytečné.

Samozřejmostí je měření rekordů ve všem, co spadá do škatulky aktivní život. Kromě běžeckých aktivit i v počtu vstoupaných pater, kroků atd. Podle specifik jednotlivých aktivit, tepové frekvence a rychlosti pohybu umí S3Fka rozpoznat aktivitu, a podle toho ji do dne zařadí.

Zpět ale k běhání. Po tréninku zjistíte kromě trasy vykreslené do GoogleMaps i data o době běhu, délce trasy, převýšení, tepové frekvenci, kadenci, počet spálených kalorií, rychlost, pohyb v zónách srdečního tepu, informaci a počasí + grafy. Také chůzi třídí do tří kategorií od nejpomalejší po nejrychlejší a průběžně podle toho aktualizují vaše denní výsledky. Co se mi ale zdálo nepraktické bylo to, že hodinky start aktivity odpočítávají. V tréninku to nevadí, v závodě však nemůžete přesně změřit čas, protože při odmáčknutí na startovní výstřel se nespustí, ale začnen odpočítávání 3-2-1-0. Potenciál na zlepšení tu tedy ještě je.

Jak už je u zařízení Gear zvykem, veškerá komunikace je uschovaná pod aplikací, či chcete-li částí menu S-healt, kde si kromě spuštění běhu a prohlížení statistik o denní aktivitě můžete i klikat počet vypité vody, kávy, nebo např. sledovat výkony vašich přátel.

 

Poslouchejte hudbu i bez telefonu

Závěrem krátce ještě k MP3. Asi by nemělo zůstat bez povšimnutí, že model S3F nabízí díky interní paměti poměrně zajímavý prostor k nahrání hudby přímo do hodinek, což umožní nechat mobilní telefon doma a bez další zátěže si užívat s BT sluchátky volnost v terénu. Pro mnoho z vás to bude krok ke svobodě a určitě něco mimořádného. Já měl ale to štěstí, že jsem se od mobilu osvobodil již dříve díky sluchátkům Samsung Gear IconX.

Pokud jste tedy fanoušek všeho kolem mobilů, aplikace vás provázejí životem a zároveň jste vyznavač zdravého životního stylu, nemáte moc o čem přemýšlet. Hodinky vás budou nejen bavit, ale stanou se celodenním parťákem na cestě k lepším výkonům. 

 

A kde je seženete?

Podívejte se po nich v našem e-shopu ZDE. Nákupem u nás podpořít speciálku, která se snažím nabídnout něco navíc a bojovat proti gigantům, kteří prodávají od spodního prádla po sportovní hodinky 😉

Co uvádí výrobce

Chytré hodinky s robusní a zároveň stylovou konstrukcí a širokou škálou pokročilých funkcí. . Ani v extrémních podmínkách neztratí nic ze svých rozsáhlých možností. Sledují aktivity, upozorí vás na změny počasí a nikdy díky nim nezabloudíte.1.3″ 360×360 kruhový Super AMOLED gorilla glass SR+, procesor Dual Core 1.0GHz, interní paměť 4GB, RAM 768MB, WiFi, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, IP68, bezdrátové nabíjení, baterie Li-ion 380 mAh, Tizen 2.3.2

2020-04-01T11:58:11+00:00

Napsat komentář