SAUCONY PEREGRINE 8: Pohodlí a záběr pro dlouhé běhy – test

Osmá generace amerických krosovek vyniká zejména pohodlím. Podešev je oproti loňsku pružnější, ohebnější, více o sobě dává vědět materiál Everun. Díky tomu se boty, které na pohled zaujmou výrazně profilovanou podrážkou, na zpevněném podkladu chovají jako čistokrevné „silničky“. Pohodlí se nevytrácí ani v těžším terénu, navíc pocitově robustní tréninková krosovka není vysloveně nešikovná ani při překonávání technických pasáží, kořenových stezek.

Mezi největší přednosti novinky patří dokonalý záběr. Podrážka se pevně zakousne do uklouzaného sněhu, rozmoklé lesní pěšiny, neutrhne se ani při snaze o rychlou změnu směru na čerstvě rozmrzlé, bahnité polní cestě. Z ohebnější, měkčí přední části vyplývající průměrná stabilita o sobě dá vědět snad jenom při přeběhu kamenitého úseku, podrážka nadopovaná vrstvou odolné pěny však chrání chodidlo spolehlivě.

Drobnější nerovnosti žehlí botky parádně. V součtu se jedná o vyvážené univerzální krosovky určené zejména pro objemové běhání, ať už vede cesta kamkoliv. Pocit pohodlí se nevytrácí ani po několikahodinovém tréninku, na čemž má zásluhu i dobře vyřešené šněrování s poctivými tkaničkami. Uvnitř vcelku prostorné boty tudíž nebudou „plavat“ ani majitelé drobnějších chodidel. 

2019-04-21T15:13:13+00:00

Napsat komentář