UNDER ARMOUR FAT TIRE 3: Originalita pro kamenitý terén – test

Společnost Under Armour, kterou založil v roce 1996 hráč amerického fotbalu, uvádí na trh již třetí generaci krosového modelu Fat Tire. Na první pohled se vydal neprošlapanou cestou, a to hned v několika směrech.

Na druhou modelovou řadu navazuje mechanickým stahování bot systémem L6 BOA, který hodně originálně vybočuje z řady ostatních stahovacích systémů. Při jeho používání si dejte pouze pozor na nadměrné utažení bot, abyste neomezili prokrvování chodidel, nicméně jde pouze o zvyk, během pár výběhů už budete přesně vědět, jaká síla je pro ideální utažení ta pravá.

Další specifikum je textilní svršek, který je dostatečně pevný a zároveň prodyšný. Při průběhu větší kaluží se sice voda dovnitř dostane, většinu špinavého bahna ale udržela svrchní látka mimo vnitřní část boty. Vysoká vrstva pod celým chodidlem prezentuje výrazné tlumení po celé jeho délce, značka ale navíc používá i vlastní vložky napomáhající dobrému odpružení.

Podrážka se směsí od značky Micheline je sice dost tvrdá, v těžkém terénu ale funguje dobře. Velké množství menších gripů umožnuje i pohodlné kratší přeběhy na silnici, grip v bahnitém prostředí má ale své rezervy. Naopak skvěle bota drží a chrání nohu i v extrémním kamenitém terénu.

2019-04-21T15:15:32+00:00

Napsat komentář