INOV-8 TRAIL TALON 290: Pohodlí pro každý povrch – test

Podle výrobce jde o jeho nejtlumenější, nejpohodlnější a nejuniverzálnější botou a s prvními dvěma tvrzeními lze bez výhrad souhlasit. Vysoká míra pohodlí je tady mj. zajištěna i technologií Adapterfit, která má za úkol přizpůsobovat se otokům chodidla při dlouhých bězích, tlumení je perfektní a navíc rozhodně není na úkor flexibility – bota neomezuje v pohybu, krásně reaguje na veškeré terénní nerovnosti a umožňuje i svižné tempo při všech typech došlapu.

Skvěle řešený je i svršek, kde je prodyšná textilie doplněna bytelnou „klecí“ (pruhy plastu spojující podešev se šněrováním), která  po utažení pevně zafixuje nohu a umožní skvělý přenos sil. Tyto pruhy navíc trochu netypicky směřují šikmo vzad až k patě, což výrazně zvyšuje stabilitu a jistotu i ve fázi únavy.

Výrobce botu označuje poměrem 50/50, tedy že je vhodná pro mix stejného dílu silnice a trailu. Je pravda, že na asfalt se v ní bát nemusíte. Je dostatečně tlumená a podešev ze tří typů směsi dobře zabírá na jeho suché i mokré variantě, aniž by se nadměrně opotřebovávala. Více doma je ale model určitě v trailu, kde bez ztráty kytičky obstojí téměř na jakémkoliv podkladu, snad jen s výjimkou ledu a hlubokého bláta, a dodá jistotu na nerovnostech a v traverzech i při vysoké únavě.

2019-04-21T15:02:25+00:00

Napsat komentář