Salming OT Comp – test, recenze

Láska na první obutí

Jestliže hledáte rychlou botu na trailové závody, zejména ty kratší a velmi svižné, pak se určitě vyplatí sáhnout po tomto modelu. V našem případě se z něj totiž stala láska na první obutí.

Jde o spíše minimalistickou botu, která je ale navzdory tomu i velmi pohodlná. Doslova miluje terén, a to ten nejhorší, přičemž v něm umožní i opravdu velmi svižný běh – jak už ostatně napovídá i název modelu. Zkratka OT Comp totiž znamená Off Trail Competition.

Velkou výhodou i obrovská univerzálnost, co se týče přírodního povrchu a terénu. Zvládne hluboké bahno, mokré kamení a trávu nebo jehličí, hravě si poradí také se skalnatým povrchem, kde oceníš karbonový ROCshield bránící probodnutí mezipodešve ostrými kameny.

Bota má fantasticky přilnavou podešev Michelin, která se na hladkém povrchu doslova „přisává“, takže ho oceníš právě na kluzkém, mokrém povrchu. V měkkém se naopak bota zakousne do terénu a drží, takže jsi si jistý a můžeš to v terénu pořádně rozpálit. Co bota nezvládá a ani k tomu není určena, je silnice. Když běžíš po asfaltu, cítíš se jako fakír – je to velmi nepohodlné a vnímáš všechny „špunty. Je to prostě nefalšovaná trailovka – proto tady musíš začít s během hned v terénu.

Tuto botu ti tedy doporučujeme na technicky náročné, ale kratší trailové, ale i orientační závody, vynikající bude i pro OCR a výrobce ji doporučuje i pro swimrun. 

Tlumení                  4

Stabilita                  8

Flexibilita                9

Kontakt s povrchem   10

Záběr na měkkém podkladu (bláto, sníh)  10

Záběr na kamenitém podkladu                  10

Svršek (prodyšnost, opora, přenos sil)      10

Pohodlí                                                            7

Trvanlivost, kvalita zpracování                    10

Co uvádí výrobce

Salming OT Comp

Náš tip pro kratší trailové, OCR nebo swimrun závody. Rychleschnoucí, prodyšný svršek a unikátní Michelin podrážka se skvělým gripem i v těch nejtěžších podmínkách. Svršek tvoří lehký, prodyšný a pevný úplet v exponovaných místech vyztužený vrstvou RockShield. Pěnová směs RunLite v mezipodešvi umožňuje perfektní cit vůči povrchu.

Hmotnost: 253 g (vel. 8 UK)

Cena: 3 499 Kč

2020-04-01T11:14:31+00:00

Napsat komentář