SALMING TRAIL 5: Přirozeně, ale přesto komfortně – test

Salming vyměkl. Tytam jsou doby, kdy produkoval výhradně minimalistické „šlupičky“ téměř bez tlumení. Model Trail 5 je na trialovou botu tlumený opravdu velkoryse. Zvýšila se i stabilita a torzní tuhost, ale stále jde o obuv, která umožňuje velice přirozený styl běhu.

Na první pohled zaujme designově povedeným, ale především velmi zajímavě řešeným dvouvrstvým svrškem. Spodní vrstvu tvoří prodyšná textilie, která je překrytá jemnou plastovou síťovinou. Ta nijak nenaruší prodyšnost, ale přitom je velmi pevná a odolná. Mezi tyto vrstvy jsou ještě umístěny zpevňující pruhy zakončené textilními očky pro provlečení tkaniček. Usazení chodidla v botě je díky tomuto systému velmi dobré. Nechybí ani kvalitní polstrování vnitřku, které spolu s výrazným tlumením zajišťuje pohodlí i při velmi dlouhých bězích.

Podešev vibram zajišťuje skvělou trakci především na tvrdším, kamenitém povrchu, neztratí se ale ani v měkkém trailu, s výjimkou hlubší vrstvy bláta. Krátký úsek po asfaltu ale také zvládne bez problémů.

Na první pohled bota vypadá poměrně robustně, ale přitom je překvapivě lehká. Nicméně jde o pravověrnou objemovku, která na výbornou zvládne dlouhé tréninky spíše v nižším a středním tempu.

Jediná výtka směřuje k nižšímu svršku – pokud máte vyšší nárt, nemusí vám dobře sedět.

2019-04-21T15:10:23+00:00

Napsat komentář