Salomon S-Lab Sense 7 SG – test, recenze

Lehkost. Rychlost. Přesnost

Když se řekne trailová závodka, vybaví si řada běžců Salomon S-Lab Sense. Francouzská značka ji teď uvádí už v 7. generaci. Ani tentokrát neustoupila od hodnot, které tento model zdobí. Je to mimořádná lehkost – asi 200 g (dle velikosti). Je to skvělý záběr. Je to rychlost. A je to přesnost.

Skvělý záběr oceníš v měkkém a blátivém terénu, kde boty poskytují skvělý grip. Nejsilnější dojem si ale běžec odnese z vnímání povrchu a přesnosti. V tomto ohledu dokáže modelu Sense konkurovat jen minimum bot.

Drop dosahuje 4 mm a vrstva tlumení pod patou měří 22 mm. Svou tvrdostí se v testu osvědčila. V měkkém terénu nepřekáží, rychlosti nebrání a když se běžec dostává do únavy, přece jen mu nějaký komfort poskytne. I když na pohodlí se samozřejmě u závodních bot příliš nehraje.

Výborným nápadem je spojení jazyka s podešví, díky tomu nejenže jazyk drží na svém místě a nemůže se shrnovat, ale navíc brání, aby se k noze dostaly kamínky nebo větvičky.

Co se týče prodyšnosti, ta je maximální! Svršek tvoří prakticky průhledná (ale vcelku pevná) síťovina. O ideální obepnutí nohy se stará úzký střih i jemné gumové výztuže ve svršku. Jedinou výtkou je minimální ochrana prstů proti okopání. Ale co naděláme, když se tu hraje o každý gram.

Salomon opět nezklamal. Pokud se chystá ambasador značky Kilian Jornet letos překonávat nějaké rekordy, klidně si na to může vzít S-Lab Sense 7 SG.

Trailové boty

Tlumení 3

Stabilita 7

Flexibilita 8

Kontakt s povrchem 10

Záběr na měkkém podkladu (bláto, sníh) 10

Záběr na kamenitém podkladu 10

Svršek (prodyšnost, opora, přenos sil) 10

Pohodlí 5

Trvanlivost, kvalita zpracování 6

S/LAB SENSE 7 SG

Ultramaratonské trailovka vytvořená ve spolupráci se špičkovými atlety. Mezipodešev je z lisované EVA pěny s trojnásobnou hustotou, která skvělé absorbuje nárazy. Technologie ProFeel chrání před zraněním. Podešev Contagrip® poskytuje optimální záběr na všech typech terénu. Verze SG má větší drážky pro lepší záběr na mokrém povrchu. Drop 4 mm.

Hmotnost: 200 gramů

Cena: 4 490 Kč

2020-04-01T11:14:20+00:00

Napsat komentář