VIVOBAREFOOT PRIMUS TRAIL SG: Dynamint na měkký terén – test

Kromě perfektního designu je třeba vyzdvihnout také skvělou prodyšnost a perfektně řešený svršek. Přestože Primusky mají stahovací tkaničku, zase tak moc ji nebudete potřebovat. Nemají totiž jazyk a po nazutí, které je usnadněno poutkem na patě, bude elastický materiál nohu přesvědčivě držet uvnitř. Méně zkušení barefooťáci se zpočátku mohou cítit kolem nártu poměrně hodně sevřeni, rychle si na to ale zvyknete, prostoru pro prsty je opravdu dost. Pokud byste měli strach o výdrž svršku, tak vězte, že model se dočkal zesílení v nejnamáhavějších částech.

Pokud s barefoot obuví začínáte, oceníte možnost do bot přidat prodyšné vložky. Po několika výbězích je můžete vyndat a užívat si dokonalý kontakt s povrchem.

Podrážka je přes velkou pružnost kvalitní a pevná, s masivním vzorkem, který v terénu zajistí skvělý grip. Symbol „SG“ zkracuje výraz „Soft Ground“, což symbolizuje, že bota je dynamit na jakémkoli měkkém povrchu. Opravdu ani o milimetr nepovolí v trávě, bahně, louži a nezavdá si ani s kořeny či kameny. Na vnitřní straně podešve je navíc mnoho malých výstupků, které zajišťují vyšší stabilitu na hodně nerovném povrchu.

Díky intenzivnímu kontaktu s terénem vás běh v Primuskách bude hodně bavit, a chcete-li zažít skvělý pocit z běhu blíž přírodě, budete z nich nadšení.

2019-04-21T15:38:29+00:00

Napsat komentář